Dalyan Turizmi

Muğla - Ortaca - Dalyan turizm açısından çok zengindir.Şifalı Kaplıca Suları,Çamur Banyoları,Tekne Turları,Plajları,Mağaraları,Kaunos antik kenti,Sörfçülük,Yelkencilik,Rafting,Şelaleri,At Safari,Jeep Safari,Yamaç Paraşütü,Karting Turu,Yengeç ve Balık Avı Turları,Aquapark,Quad (Atv) Safari,Paintball,Yakamoz Turu,Yürüyüş ve Kanyon Turu,Tüple Dalış Eğitimi,konaklama tesisleri,Dünya'nın ilgisini çeken caretta-caretta kaplumbağaları,Nil kaplumbağaları,Dalyan deltasındaki nesli tükenmekte olan en nadir Kuş türleri,Nil kaplumbağaları,Saklıkent,Gökova Kleopatra Adası,Yelkenli ile 12 Adalar Turu,özel bitki türleri,meyve ve sebze bahçeleri,çiftlik evleri,Türk Hamamı,Rodos,muhteşem doğal güzelliği ile Ülkemiz Turizmine müthiş katkı sağlamaktadır.Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist akınına uğramaktadır. Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama bölgesidir.Bu yüzden hava karardıktan sonra kumsala inmek yasaktır.Dalyan 5 bin yıllık tarihine rağmen bozulmamış bir tatil beldesidir. "Gizli Cennet" benzetmesi yapanlar vardır.

 Dalyan Turizmi

Aktiviteler Çamur Banyosu - Orta Kaplıca bu iş için idealdir. 39 derece sıcaklıktaki bu kükürtlü sular, klörür, sodyum, hidrojensülfür, florür ve radyoaktif radon gazı içermektedir. Başta metabolizma, sinir, romatizma, siyatik, kadın ve cilt hastalıkları olmak üzere pek çok derde deva olduğuna inanılıyor.

Dalyan için gündüz sıcaklık değerleri (en düşük - en yüksek): Haziran 30 - 41 °C Temmuz 33 - 42 °C Ağustos 33 - 41 °C Eylül 29 - 39 °C

Dalyan Turizm

Kış Aylarında da Dalyana Turist Geliyor.! Kış aylarında ise eski yıllara oranla Antalya'ya gelen Fransız turistlerin otobüslerle günübirlik olarak beldeyi ziyaret etmektedir. Özel Çevre Koruma altında olması nedeniyle özellikle günübirlikçilerin en fazla tercih ettikleri yerlerden birisi. Burası çok önemli bir yer. Tatlı ve tuzlu su İztuzu Plajı'nda birleşiyor. Aynı bölgede caretta carettaların çiftleşme, yumurtlama ve yumurtadan çıkma alanları var. Mayıs ayından itibaren bunları görmek mümkün. Marmaris'e gelen dev yolcu gemilerinden inen yolculardan büyük bölümünün Dalyan'a uğramaktadır.

etiket:Muğla Dalyan,Ortaca Dalyan,Dalyanda Turizm,Turizm açısından dalyanın önemi