Dalyan Turizmi

Muğla - Dalyan Turizmi

Muğla-Ortaca-Dalyan turizm açısından çok zengindir.Şifalı Kaplıca Suları,Çamur Banyoları,Tekne Turları,Plajları,Mağaraları,Kaunos antik kenti,Sörfçülük,Yelkencilik,Rafting,Şelaleri,At Safari,Jeep Safari,Yamaç Paraşütü,Karting Turu,Yengeç ve Balık Avı Turları,Aquapark,Quad (Atv) Safari,Paintball,Yakamoz Turu,Yürüyüş ve Kanyon Turu,Tüple Dalış Eğitimi,konaklama tesisleri,Dünya'nın ilgisini çeken caretta-caretta kaplumbağaları,Nil kaplumbağaları,Dalyan deltasındaki nesli tükenmekte olan en nadir Kuş türleri,Nil kaplumbağaları,Saklıkent,Gökova Kleopatra Adası,Yelkenli ile 12 Adalar Turu,özel bitki türleri,meyve ve sebze bahçeleri,çiftlik evleri,Türk Hamamı,Rodos,muhteşem doğal güzelliği ile Ülkemiz Turizmine müthiş katkı sağlamaktadır.Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist akınına uğramaktadır.

Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama bölgesidir.Bu yüzden hava karardıktan sonra kumsala inmek yasaktır.Dalyan 5 bin yıllık tarihine rağmen bozulmamış bir tatil beldesidir. "Gizli Cennet" benzetmesi yapanlar vardır.

Aktiviteler

Çamur Banyosu - Orta Kaplıca bu iş için idealdir. 39 derece sıcaklıktaki bu kükürtlü sular, klörür, sodyum, hidrojensülfür, florür ve radyoaktif radon gazı içermektedir. Başta metabolizma, sinir, romatizma, siyatik, kadın ve cilt hastalıkları olmak üzere pek çok derde deva olduğuna inanılıyor.

Dalyan için gündüz sıcaklık değerleri (en düşük - en yüksek):

Haziran 30 - 41 °C

Temmuz 33 - 42 °C

Ağustos 33 - 41 °C

Eylül 29 - 39 °C

Kış Aylarında da Dalyana Turist Geliyor.!

Kış aylarında ise eski yıllara oranla Antalya'ya gelen Fransız turistlerin otobüslerle günübirlik olarak beldeyi ziyaret etmektedir.

Özel Çevre Koruma altında olması nedeniyle özellikle günübirlikçilerin en fazla tercih ettikleri yerlerden birisi. Burası çok önemli bir yer. Tatlı ve tuzlu su İztuzu Plajı'nda birleşiyor. Aynı bölgede caretta carettaların çiftleşme, yumurtlama ve yumurtadan çıkma alanları var. Mayıs ayından itibaren bunları görmek mümkün.

Marmaris'e gelen dev yolcu gemilerinden inen yolculardan büyük bölümünün Dalyan'a uğramaktadır.

etiket:Muğla Dalyan,Ortaca Dalyan,Dalyanda Turizm,Turizm açısından dalyanın önemi

Kimler Çevrimiçi

23 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Dalyan Turizmi

Muğla'nın Ortaca İlçesi,Dalyan Beldesi'nde, turizm sezonu 1 Nisan'da açıldı.Dünyada doğallığını koruyan ikinci plaj olma ödülüne sahip İztuzu Plajı ve yumurtlamaya gelen caretta carettaları ile ünlü belde de,bu yıl turist patlaması yaşayacak.Dalyan TurizmiKöyceğiz'deki çamur banyoları ve Kaunos Antik Kenti'ne yakınlığı nedeniyle de yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çeken Dalyan Beldesi, yeni turizm sezonuna 'birliktelik' paralosu ile hazırlanıyor.2010'da 782 bin,geçen yıl ise 920 bin turisti ağırlayan Dalyan,çıtayı daha da yükseltmek için bu yıl kolları erken sıvadı. Beldenin doğasıyla eşsiz güzelliğe sahip Dalyan Kanalı'nda hizmet veren Dalyan Tekne Taşıyıcılar Kooperatifi ve diğer özel firmalara ait toplam 491 tur teknenin büyük bölümünün bakım ve onarımı tamamlandı.