İletişim

İletişim

İletişim Formu

e-Posta gönder. Yıldızlı (*) alanların doldurulması zorunludur.

Ek Bilgi

Ek Bilgi:
Muğla Dalyan İletişim

Dalyan Tanıtımı

Sevdiğiniz,arkadaşlarınız,dostlarınız ya da ailenizle birlikte,Muğla’nın büyülü beldesi Dalyan’da tıpkı evinizdeymiş gibi keyifle konaklamanız,tümgün eğlencenin,sevdiklerinizle beraber olmanın ve efsanevi doğanın tadını çıkaracağınız harika bir tatil yeridir.

Dalyan'da Konaklama fiyatları her bütçeye uygun olup yeterince konaklama tesisleri mevcuttur.Dalyan'da 100'ün üzerinde konaklama yeri, 20'nin üzerinde lokanta, birçok seyahat acentesı ve alışveriş yerleri bulunur.Dalyan'da 3 - 4 tane 3 yıldızlı otellerin dışındaki tesislerin çoğunluğu 15-25 odalı küçük aile otelleri veya apart otellerdir. İztuzu Plajı'nda otel,motel,apart,pansiyon gibi konaklama tesisleri yoktur..

Dalyan,doğal su kanalı,suları filtre eden gür ve yüksek sazlıkları,bu sazlıklarda yuva kurmuş 180 çeşit kuş türü dünyada eşine az rastlanır.Günlük ağaçları,değişik sünger çeşitleri,çok çeşitli kelebek ve bitki türleri gibi ekolojik özellikleri bakımından da olağanüstü bir doğa harikasıdır.Denizden karayolu ile 12 km.,kanal aracılığı ile 4 deniz mili içerdedir.Çevresi zengin bitki örtüsü ve tarım alanlarıyla çevrilidir.Havayolu ve karayolunun dışında mavi yolculukla bir mola yeri olan Marmaris'e 22,Fethiye'ye 44 mil uzaklıktadır.

Dalyan'da meyve ve sebze bahçeleri arasında yaygın ve planlı yerleşim söz konusudur.Banka,PTT ve alış-veriş yerleri merkezde,restaurant,disco,bar ve çay bahçeleri ile konaklama tesislerinin büyük bir çogunluğu ise kanal kenarındadır.Caminin önündeki iskelede balıkçılık kooperatifi ile acentalarına ait çok sayıda tur motoruna rastlanır.İskeleden çevreye hergün tarifeli veya özel tekne turları düzenlenir.

Bu turlarla kanal,kaplıcalar,Köyceğiz Gölü,Sultaniye Kaplıcası,Iztuzu Sahili ve Kaunos dolaşır.1989'da Çevre Bakanlığı Özel Çevre Koruma Kurulu Baskanlığı tarafından koruma bölgesi ilan edilen Dalyan,yeşil,mavi ve güneşin tarih ile birlikte oluşturduğu ahengin en güzeline sahiptir.Doğal güzelliklerinin yanı sıra,tarihi kalıntılarıyla da turistlerin ilgi odağı.